Šport

Prešovskí hokejisti postúpili do štvrťfinále play off Tipos extraligy

Prešovčania sa tešia z postupu do play-off (Zdroj: TASR)

V sobotu (19.3.2022) sa prešovskému klubu HC GROTTO Prešov podarilo zdolať v predkole Spišskú Novú Ves a postúpiť tak do štvrťfinále, kde sa stretnú s víťazom základnej skupiny – HC Slovan Bratislava. Rozhodol o tom posledný zápas v Prešove, kedy vyhrali nad Spišskou Novou Vsou 3:2 a celú sériu predkola play-off 3:0.

Hokejistom Prešova sa až v poslednom kole základnej časti podarilo prebojovať do predkola play-off, čím dostali možnosť zabojovať o miestenku do štvrťfinále. Ich súperom sa stali hráči Spišskej Novej Vsi, ktorí skončili po základnej časti na siedmom mieste, a to tesne za priamym postupujúcim Popradom, na ktorý strácali len jeden bod. Tabuľkovo lepší Spišiaci nenaplnili predpoklady v predkole, ktoré sa od nich očakávali, ale naopak prešovskí hokejisti ukončili sériu v najrýchlejšom možnom čase.

V zápase nováčikov extraligy boli úspešnejší Prešovčania (Zdroj: sport24.pluska.sk)
Rozhodli na domácom ľade

Zverenci Ernesta Bokroša na domáci zápas nastúpili s matchballom, keďže na ľade Spišskej Novej Vsi vyhrali prvé dva zápasy. Hosťujúcemu tímu chýbali aj dvaja hráči, a kapitán Branislav Rapáč a obranca Ervin Atwal, ktorých vyšetruje komisia. Prešovčania začali napĺňať postupové ambície už v 19. minúte, kedy sa v presilovej hre krásnym sólom prezentoval český útočník Albert Michnáč.

Pred druhou tretinou sa na tribúne strhla bitka medzi Prešovčanmi a spišským fanklubom. Aj práve preto boli usporiadatelia donútení vyprázdniť hosťujúci sektor. Minútu do konca druhej tretiny Prešov využil aj ďalšiu presilovú hru a po strele Vaca pohotovo tečoval Ján Sýkora. Po druhej tretine tak domáci odchádzali do šatne s dvojgólovým vedením.

V začiatku tretej tretiny mali obrovskú šancu skórovať Spišiaci, ale gól napokon nepadol. Naopak v 48. minúte sa strelecky presadil prešovský útočník Lyalka a upravil stav stretnutia na 3:0. Spišiaci sa však nevzdali a v 49. minúte skóroval do domácej bránky Hann Kuru a po necelej minúte prekonal prešovského brankára aj Lukáš Vartovník a upravil tak skóre na 3:2.  Hostia sa už strelecky nepresadili a tým ukončili svoju sezónu 2021/2022. Naopak Spišiaci sa mohli tešiť z postupu do play-off, kde sa vo štvrťfinále stretnú so Slovanom.

Prvé dva zápasy si zahrajú už 25. a 26. marca 2022 v Bratislave a na domácom ľade si zahrajú 29. a 30. marca 2022.

HC GROTTO Prešov – HK Spišská Nová Ves 3:2

Góly: 19. Michnáč (Rajnoha, Lyalka), 39. Sýkora (Vas, Nauš), 48. Lyalka (Čacho, Nauš) – 50. Kuru (Džugan, Beaudry), 51. Vartovník

Prešov: Bespalov – F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Jendroľ, Růžička, Glazkov, Bakala – Michnáč, Čacho, Welychka –  Nauš, Vas, Lyalka – Lalík, Šimun, Sýkora – V. Fekiač, Zagrapan, Valent

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Malina, Podlipnik, Beaudry, Romaňák, Česánek, Ordzovenský – Giľák, Salituro, Tkáč – Ahström, Kuru, Džugan – Hamráček, Vartovník, Štrauch – Ščurko, Vrábeľ, Novák