Spravodajstvo

Prežite obdobie adventu „v stíšení“

(Zdroj: zamyslenia.kbs.sk/)

Nastávajúci čas bude určite plný písania seminárnych prác a zháňania vianočných darčekov. Množstvo naplánovaných aktivít nemusí nutne znamenať chaos a nepohodu. Ak si chcete každý deň vychutnať aspoň chvíľku pokoja, zapojte sa do projektu Konferencie biskupov Slovenska.

Advent s Konferenciou biskupov Slovenska je projekt, ktorý prihláseným raz denne zasiela myšlienky pre duchovnú prípravu na Vianoce. Podľa stránky Zasvätený život sa tohtoročné posolstvá budú týkať 800. výročia vytvorenia prvého živého Betlehema v talianskom meste Greccio. Všetci prihlásení si môžu v rámci tejto zastrešujúcej témy každý deň prečítať myšlienky pápežov.

Myšlienka prvého dňa Adventu (Zdroj: Advent s KBS)

Prihlásiť sa môžete na tomto odkaze. Stačí zadať svoje meno, emailovú adresu a zdroj, ktorý vás o projekte informoval. Na rovnakom odkaze sa bez udania dôvodu môžete kedykoľvek odhlásiť.

Sama som sa projektu zúčastnila už niekoľkokrát, a to nielen v čase adventu, ale aj počas pôstu. Emaily vnímam ako malé posolstvá, nad ktorými sa dokážem zamýšľať počas celého dňa. Namiesto otvárania čokoládového kalendára sa tento rok môžem k Vianociam približovať spoznávaním histórie vzniku živého Betlehema.

Do komentára nám dajte vedieť, či ste sa už do podobných projektov zapojili a akým spôsobom vás obohatili.

 

 

Autorka: Veronika Komlošová

Veronika Komlošová

Odmalička pozerám akčné filmy a superhrdinov. Popri štúdiu médií maľujem obrazy. Som súťaživá a mám neskutočne rada kvízy, bubliny a zajace.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *