Kultúra

Prokrastinačné seriály: Halloweenske vydanie

Pri týchto seriáloch vás smiech prejde. A tie pukance si pozbierate s rozsvieteným svetlom (Foto: pixabay.com)

Ak bol pondelok v škole pre teba po týždni voľna veľké HOP do pracovných povinností, nesmúť. Lietadlá tiež nevzlietajú kolmo k zemi, potrebujú istý rozbeh. Rovnako pracuje aj tvoj mozog, tak mu dopraj dostatočný priestor, kým ho zapneš naplno. Čas medzitým môžeš využiť na oddych pri seriáloch. A keď sme tu mali sviatky, počas ktorých sme navštívili cintoríny, pri týchto piatich sa určite budeš báť.

‘Navždy domček’ a Teta s ohnutým krkom… Ako to celé vlastne je? (Foto: imdb.com)

1. The Haunting of Hill House (2018)

Prostredníctvom prebleskov medzi minulosťou a prítomnosťou sa rodina s piatimi deťmi a podivnou matkou snaží vyrovnať so všetkým, čo sa v ich dome udialo. Desivé zážitky, mátajúce spomienky, nepríjemná realita. A viete, ako sa o Netflixových seriáloch hovorí, že sú buď úžasné, alebo katastrofálne? Nuž, The Haunting of Hill House si v našom zozname vyslúžil prvé miesto a na imbd.com ho hodnotia na 9,0/10.

Skľučujúce, mrazivé, dychberúce. Aj tak by sa dali opísať epizódy Penny Dreadful (Foto: culturamas.es)

2. Penny Dreadful (2014)

Skupinka zaujímavých ľudí, rozumej média Vanessy Ives (skvelá Eva Green), výskumníka Sira Malcolma Murrayho, amerického pištoľníka Ethana Chandlera a trochu šibnutého vedca Viktora Frankensteina sa združí, aby spoločne bojovali proti nadprirodzeným javom a bytostiam. Mrazivá atmosféra vás nenechá nedopozerať až do konca. Imdb hodnotí na 8,2/10.

Strange, stranger, the strangest? (Foto: imdb.com)

3. Stranger Things (2016)

Chlapec sa stratí. Mama ho nenájde. Kamoši ho nenájdu. Polícia ho nevie nájsť. Namiesto racionálneho vysvetlenia sa kopia nadprirodzené skutočnosti. A okrem nich odkazy na staré klasiky ako easter eggy pre pozorných divákov. Špecialitka pre labužníkov na 8,9/10.

Čierne. Rozbité. Zrkadlo (Foto: imdb.com)

4. Black Mirror (2011)

Projekt britského kanála Channel 4 je zvláštnou antologiou samostatných poviedok spracovaných pre televíziu, ktoré sú spracované do blízkej budúcnosti. Je natoľko blízka, že sa v mnohých ohľadoch prelína s našou súčasnosťou, v ktorej žijeme. Mrazivá séria s dávkou čierneho humoru prostredníctvom technologicko-paranoidných podobenstiev  reflektuje nad rozvojom technológií. A nielen nad nimi.  Imdb.com dáva 8,9/10.

Už aj z prehľadu posterov k jednotlivým sériám je jasné, že toto nie je rozprávka o vílach (Foto: reddit.com)

5. American Horror Story (2011)

Ďalšia takpovediac antológia plná cringe a creepy udalostí, charakterov, vždy zasadená do iného prostredia. Či už je to dom s vražednou minulosťou, cirkus, hotel, ústav pre duševne chorých alebo sabat bosoriek, vždy je na čo sa pozerať. A nehovorím len o Lady Gage, ktorá si tam tiež chvíľku zahrala. Hodnotenie na 8,1/10.

Študentka slovenského + anglického jazyka a literatúry. Práca v rôznych médiách (rádio, webmagazíny rôzneho druhu) ju priviedli aj k štúdiu mediálnych štúdií. Momentálne učí angličtinu a slovenčinu pre cudzincov, realizuje sa v Unipo Presse a často stráca čas na zákutiach internetu so smiešnymi videami psov.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *