Kultúra

Strávte február v CINEMAX-e

Čo nové prinesie február? (Foto: collider.com)

Január je preč a už je tu ďalší mesiac a spolu s ním aj nový a ako vždy kvalitný program CINEMAX-u. Tentokrát sa môžete tešiť na 11 čerstvých filmov, ktoré vás rozplačú, vystrašia, ohúria, ale aj pobavia. Nech sa páči, vyberte si.

Päťdesiat odtieňov slobody

Dlhoočakávané vyvrcholenie trilógie sa blíži (Foto: moviemania.sk)
Dlhoočakávané vyvrcholenie trilógie sa blíži (Foto: moviemania.sk)

Divácky úspešná trilógia v slovenských kinách vrcholí od 8. februára. Anastasia Steele a Christian Grey posunuli svoj vzťah a pred oltárom si vzájomne povedali „áno“. Svadba a manželstvo pre nich však nebudú znamenať len milostné zážitky, v ich prípade bude zväzok okorenený silnou dávkou napätia. Príďte sa pozrieť do kín, ako sa príbeh tejto unikátnej dvojice uzavrie.

Snehová kráľovná: Tajomstvo ohňa a vody

Ani vo februári nebude v CINEMAX-e chýbať animák. V tomto novom filme sa diváci opäť stretnú s odvážnou Gerdou, premožiteľkou Snehovej kráľovnej. Po tom, čo oslobodí svojho brata, sa ich mená roznesú široko-ďaleko. Sláva im nedá odpočinúť a zo všetkých strán ich obklopujú davy fanúšikov. Aby si dopriali oddych, rozhodnú sa vydať do hôr na návštevu za trollom Ormom. To im však neprinesie ani štipku pokoja, ale úžasné dobrodružstvo. V kinách od 8. februára.

15:17 Paríž

Po úspešnej snímke Sully Clint Eastwood prináša na plátna ďalší príbeh založený na skutočnej udalosti. Pred tromi rokmi došlo vo Francúzsku k pokusu teroristov zaútočiť na vlak. Vyčíňajúceho Maročana sa podarilo zastaviť trom mladým Američanom, cestovateľom po Európe. Ich hrdinský čin sa vo svete dočkal značnej pozornosti a od 8. februára bude k dispozícii v slovenských kinách.

Čierny Panter

Vychutnajte si ďalšiu marvelovku (Foto: kinohron.mskcentrum.sk)
Vychutnajte si ďalšiu marvelovku (Foto: kinohron.mskcentrum.sk)

Univerzum Marvelu má stále čo ponúknuť a tentokrát do kín vypúšťa filmové spracovanie príbehov Čierneho Pantera. Film je zasadený do obdobia po udalostiach snímky Captain America: Občianska vojna. Bojovník T´Challa sa po smrti svojho otca vracia do svojho domova Wakandy. Tu naňho čaká miesto kráľa tejto vyspelej krajiny. Cesta k nemu však nebude taká ľahká, ako sa zdá. Dávny nepriateľ Wakandy a T´Challa sa vracia a jeho príchod predstavuje katastrofu nielen pre tento malý kúsok Afriky, ale aj pre celý svet. V kinách od 15. februára.

Podoba vody

Guillermo del Toro pre divákov pripravil trochu netradičný romantický príbeh. V tajnom vládnom laboratóriu pracuje nemá upratovačka Elisa. Na tom istom mieste je väznená záhadná vodná bytosť. Elise sa s ňou podarí komunikovať, čo postupne prerastie v silný zväzok. Jej empatia voči tvorovi rýchlo stúpa a rozhodne sa zachrániť ho. Snímka sa v kinách objaví 15. februára.

The Disaster Artist

Tento film divákom ukáže, ako vyzeralo natáčanie filmu označovaného za jeden z najhorších filmov všetkých čias. Príbeh je o dvoch mladých outsideroch, ktorých nápady sa filmovým štúdiám nepozdávajú. Rozhodnú sa preto natočiť svoj vlastný film. Z ich práce vznikla snímka The Room, natočená v roku 2003. Film The Disaster Artist humorne zobrazuje priebeh jej vzniku. V kinách od 15. februára.

Obyčajná tvár

August je desaťročný chlapec, ktorého narodenie sprevádzali vážne komplikácie. Spočiatku mu doktori nedávali veľkú šancu na život, ale viacero operácií ho nakoniec zachránilo. Tieto zákroky sa však nezaobišli bez vedľajších účinkov a Augustova tvár ostala navždy zdeformovaná. Takto poznačený nastupuje do školy, kde sa bude musieť popasovať so zdesenými tvárami spolužiakov a s mnohými neprajníkmi. Ako sa s tým August vyrovná? To sa ukáže 15. februára.

Nočná hra

Február vás pobaví a zároveň udrží v napätí (Foto: moviefone.com)
Február vás pobaví a zároveň udrží v napätí (Foto: moviefone.com)

Max a Annie týždeň čo týždeň organizujú herné večery. Tentoraz sa o zábavu postará Maxov brat Brooks a spoluhráči sa môžu tešiť na riešenie záhadnej vraždy. Brooks je unesený a hra sa náhle zvrtne úplne iným smerom. Šestica sa ponorí do vyšetrovania, ktoré sa čoraz viac zamotáva a komplikuje, a postupne prichádzajú k šokujúcim objavom. Napínavá komédia sa na slovenských plátnach objaví 22. februára.

Pračlovek

Ďalší animák vo februárovom programe. V snímke sa diváci vratia v čase do obdobia, keď sa po zemi prechádzali prehistorické zvieratá. Medzi nimi žije jaskynný človek Dug so svojím štvornohým priateľom Čuňákom. Ich kmeň a teritórium sú vážne ohrozené postupne k nim prenikajú pokrokoví ľudia z doby bronzovej. Na ich čele stojí lord Bafoň. Dug má poslednú šancu zachrániť svojich ľudí, a to tým spôsobom, že vytrénuje desiatich nemotorných praľudí vo futbale a porazí tak votrelcov priamo na ich území. V kinách 22. februára.

The Post: Aféra v Pentagone

Médiá by sa vždy mali postarať o to, aby pravda vyšla na svetlo. Vydavatelia The Washington Post sa dostanú k informáciám, ktoré vláda už tri desaťročia ukrývala pred verejnosťou. Kay a Ben sa pustia do súboja s riadiacimi orgánmi krajiny, pričom si uvedomujú, že vstupujú do zápasu, v ktorom riskujú svoju kariéru a slobodu. Cena pravdy je pre nich však vyššia a vďaka ich odhodlaniu svet spoznal kauzu Pentagon Papers. Snímka dorazí do kín 22. februára.

Večne tvoja neverná

Vo februári do programu prispejú aj českí tvorcovia, a to novou komediálnou drámou. Josef a Miluška sú dlhoroční manželia, no ich harmonické spolunažívanie kazí Josefova prelietavosť a slabosť pre krásne ženy. Josef a Miluška pociťujú, že ich vzťah sa chýli ku koncu. Teta Marta sa rozhodne  manželstvo predsa len zachrániť a páriku navrhuje neveru, pri ktorej sa musia pristihnúť. Bláznivá komédia dorazí do slovenských kín 22. februára.

Aký film si vo februári nenecháte ujsť? Podeľte sa o túto informáciu s redakciou Unipo Pressu. 😉

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *