Rozhovory

Študenti Prešovskej univerzity odpovedajú: Ako začali letný semester?

Po skúškovom období alias prázdninách sme opäť v realite (Foto: presov.korzar.sme.sk)

Večerné až nočné učenie sa na zápočty, tvorba prezentácií, písanie seminárok, deficit spánku či pitie kávy doslova na litre. Vitajte v letnom semestri akademického roka 2019/2020. Pár týždňov už máme síce za sebou, no pravý adrenalín začína teraz.

Hovorí sa, že na vysokej škole začnete žiť svoj život naplno. Alebo aj nie. Nedajte sa však zastrašiť. Pravý študent sa vie vynájsť a vždy mu pomôže aj kúsok rozumu či šťastia. Keď to spojíte s vedomosťami, ste na najlepšej ceste hravo zvládnuť nový semester. A ako sú na tom unipáci? Stihli sa už aklimatizovať v staronovom univerzitnom prostredí?

Patrícia, Fakulta manažmentu

Už ho pomaly pociťujem na vlastnej koži, ten letný semester. Začína sa tvorba prezentácií, projektov, seminárnych prác. Je toho dosť, no zároveň som zvedavá na to, čo všetko sa počas nasledujúcich mesiacov naučím.“

Kristína, Fakulta športu

Letný semester som začala v pozitívnej nálade, keďže môj zimný semester dopadol celkom úspešne. Mám však ťažšie predmety, ktoré sú zamerané na fyzickú zdatnosť. Každopádne pre mňa bude tento semester veľkou výzvou, ale dúfam, že ho zvládnem.“

Vladyslav, Fakulta manažmentu

Pre mňa sa letný semester ešte ani nezačal. Aj keď sú za nami už 3 týždne, stále sa nemôžem naladiť na to, že sa treba začať učiť.“

Nezabúdať, že s úsmevom ide všetko ľahšie (Foto: modovo.sk)

Juliána, Gréckokatolícka fakulta

Zatiaľ sa toho v letnom semestri neudialo veľa. Ak teda nerátam zadávanie tém na seminárne práce. Veľmi sa ale teším, čo mi prinesie. Pred týždňom sa však na našej fakulte uskutočnila zaujímavá prednáška, ktorá mi spríjemnila popoludnie. Verím, že niečo podobné sa ešte do konca semestra zorganizuje.“

Jaroslav, Fakulta manažmentu

Nový semester som začal v pozitívnej nálade. Tešil som sa na nové predmety a učiteľov. Už sa mi celkom aj vrátila chuť do učenia, čiže som ready na prvé zápočty, ktoré ma už čochvíľa čakajú. Dúfam, že sa aj na konci letného semestra budem usmievať na zelený mais.“

Ľubomíra, Fakulta manažmentu

Letný semester som začala tým, že som prezliekla obliečky na internáte :). Čo sa týka školy, pribudli nové predmety, ubudli spolužiaci a prišli aj nové možnosti stáže či letnej praxe. Klasikou sú seminárky a prezentácie, ale popri tom všetkom sa toho naozaj veľa dozviem a naučím. Verím, že tento semester bude pre mňa úspešný.“

V mene celej redakcie Unipo Pressu prajem všetkým študentom, aby vám letný semester ubehol ako voda a nech je minimálne taký úspešný, ako ten zimný (ak nie viac).

Doučenia, priatelia!

Ivana Šaffová

Milá a večne usmievavá študentka Turizmu, hotelierstva a kúpeľníctva, ktorá zbožňuje dlhé rozhovory pri kávičke, písanie a prechádzky v prírode. Najradšej relaxuje pri dobrej knihe či filme. Je otvorená novým príležitostiam a všetko robí naplno a najlepšie ako vie. Deň čo deň sa snaží byť stále lepším človekom.