Kultúra

Súťaž o dva voľné vstupy na Talkshow Prešov

Zisti, akú spojitosť s Prešovom majú hostia talk show (Foto: FB: Talkshow Prešov)

Zapoj sa do súťaže o dva voľné vstupy na Talkshow Prešov, ktorá odštartuje svoju tretiu sezónu už tento pondelok 24. septembra o 19.30 v prešovskom Encore. Ako sa môžeš zapojiť do súťaže a koho môžeš vidieť si prečítaš nižšie.

Kto budú hostia?

Ondřej Daniš  je absolvent herectva Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Už počas štúdia účinkoval v réžii Doda Gombára, Jozefa Kolejáka alebo v Shakespearovej  hre Troilos a Kressida režiséra Jakuba Nvotu. Hral vo viacerých televíznych seriáloch, ako napríklad v seriáli Horúca krv, Tajné životy a Dr. Ludsky v role doktora MUDr. Horvátha. Za svoju rolu v rozprávke Dlhý, Široký a Bystrozraký si odniesol ocenenie z Medzinárodného festivalu detských divadiel Banja Luka 2007 (Bosna a Hercegovina). V roku 2013 získal Prémiu Literárneho fondu za svoju postavu v muzikáli Prekliaty básnik a v roku 2016 Prémiu Literárneho fondu za postavu Marka v hre Zajatec vlastného príbehu.

Ďalším hosťom bude umelecká riaditeľka prešovského filmového festivalu Pocity film, Nina Šilanová. Predtým pracovala v Kine Scala ako dramaturgička filmového klubu. Akcia občianskeho združenia PO.CITY  zaraďuje do premietania filmy, ktoré nie sú v bežnej mainstreamovej distribúcii a dávajú priestor tvorcom zo Slovenska a Európy. Tento rok sa zamerajú na poľskú a bulharskú kinematografiu a snímky mladých slovenských autorov. Festival bude trvať od 8. do 14. októbra a filmy sa budú premietať v Cinemaxe,  v kine Scala, Christianii a v Centre nezávislej kultúry – Wave.

Christián Forgáč sa niekoľko rokov venoval hokeju. Teraz vystupuje pod  pseudonymom Chris Ellys. Hudobný talent v ňom objavila jeho sesternica a jeho spolužiak ho podporoval v písaní vlastných textov. Vrámci svojich koncertov vystupoval aj na festivaloch ako Grape, Hviezdne noci, či Łodź Songwriters Festival. V rámci Demovnice_FM prvý krát odprezentoval svoju tvorbu širšej verejnosti a neskôr vydal debutové EP Lonely Tree, s ktorým sa dostal do nominácií na Radio_Head Awards 2016 v kategórii Objav roka. Ďalšiu nomináciu mal v rámci európskych Independent Music Awards a prvou cenou, ktorú získal, je Tootoot Music Award. O hudobný program sa postará aj ďalší hudobný hosť ELNOT (Leščo).

Ako sa môžem zapojiť do súťaže?

• choď na facebookovú stránku Unipo Pressu
  • daj LIKE na tento článok
  • do komentára pod článok označ kamoša, ktorý pôjde s tebou
  • žrebujeme v pondelok  23. septembra
  • výhercu oznámime v komentároch
  • výherca bude zapísaný na guest liste pri vstupe a lístky bude mať na svoje meno

Držíme ti palce! 🙂

Nezabudni kliknúť aj na novú webovú stránku Talk show Prešov, kde si môžeš pozrieť všetky záznamy z podujatí, vidieť ich novinky a rezervovať si miesto na sedenie.

Kristína Minárová

Študujem mediálne štúdiá. Milujem knihy, filmy, múzeá, rockové koncerty a festivaly. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.