Kultúra Rozhovory

Ukrajinská kapela Space Of Variations mieri na východné Slovensko

Space Of Variations v dnešnej zostave (Foto: Arni Kasatkina)

Kapela Space Of Variations chce svoje pôsobenie na ukrajinskej scéne posunúť o level vyššie. Svoju tvorbu predstavia v Európe, a aj na východnom Slovensku. Odohrajú tam koncert 28. septembra o 18.00 v košickom Collosseu a 29. septembra o 20.00 v prešovskom Metro bare.

S myšlienkou založiť kapelu prišli gitaristi Alexei Zatserkovymnym a Dmitrij Kozachuk pred deviatimi rokmi. Prikláňali sa k ruskému jazyku a tvorbe v žánri metalcore.  Aktívnu prípravu v skúšobni a v štúdiu odštartovali, keď sa k nim pripojil multiinštrumentalista, spevák a skladateľ Denis Shinkevich a spevák Dmitry Kozhuhar. Denis je aj autorom skladby o historickej oblasti Ukrajiny, ktorú spolu s ďalšími slávnymi umelcami a výhercami speváckych súťaží venovali k 652. výročiu mesta Vinnycia (Ві́нниця). Pri svojej tvorbe sa inšpirujú životom ľudí, emóciami, vlastnými situáciami a cieľmi. Ich pôsobenie a začiatky priblížil Dmitry: „Máme naozaj dlhú históriu. Kapelu sme založili v roku 2009, vydali sme dva EP albumy a rozdelili sa na päť rokov. Počas tohto obdobia ľudia nezabudli a čakali na návrat. A stalo sa. Rozhodli sme sa vrátiť späť. Preložili sme ruský názov “Prostranstvo variantov” do angličtiny a začali sme robiť texty v anglickom jazyku, aby sme mali príležitosť ukázať našu kreativitu v zahraničí. Napríklad na Slovensku.“

Za svoje najdôležitejšie rozhodnutie považujú to, že sa znova vrátili na scénu a robia to čo ich napĺňa. Ďalšou zmenou bol aj prechod k anglickým textom a výmena členov čiastočnej kapely. „Čoskoro uverejníme prvý kompletný album s názvom “MIND DARKNET”. A bude to tá najlepšia vec, akú sme kedy urobili za celé naše kreatívne obdobie. Plánujeme pokračovať v dosahovaní nových cieľov. V našej krajine smerujeme ​​scénu, a teraz chceme byť na očiach aj v Európe a naozaj po celom svete. Príďte preto na naše koncerty na Slovensku. Mnohí ľudia hovoria, že naživo sme ešte lepší,“ prezradili o svojich plánoch. Na koncertoch s nimi vystúpia aj kapely podobné ich žánru ako WASTAGE, TRU REASON, ALL THE FURY, SIX BETWEEN.

Kristína Minárová

Študujem mediálne štúdiá. Milujem knihy, filmy, múzeá, rockové koncerty a festivaly. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *