Kultúra Spravodajstvo

Ukáž, čo je v tebe

(Foto: pexels.com)

Si tvorivý? Rád píšeš alebo natáčaš krátke filmy? Nenechaj svoj talent zapadnúť prachom. Už nemusíš tvoriť len pre svoje zásuvky. Naber trošku odvahy a zapoj sa do súťaží, ktoré ti predstavíme na nasledujúcich riadkoch.

Oficiálny plagát Akademického Prešova 2017 (Foto: FB AP)
Oficiálny plagát Akademického Prešova 2017 (Foto: FB AP)

Akademický Prešov

Nikdy nie je neskoro. Ešte stále sa môžeš prihlásiť do troch z piatich kategórií 51. ročníka Akademického Prešova. Do tejto súťaže s dlhoročnou tradíciou sa môžeš zapojiť aj zaslaním prekladu uceleného umeleckého textu. Stačí, ak preložíš 100 veršov poézie alebo 10 strán z anglického, nemeckého, francúzskeho, poľského a ruského jazyka do slovenčiny. Svoje preklady v troch exemplároch posielaj do 18. apríla na mailovú adresu miroslav.balaz@unipo.sk.

Urob dieru do sveta s krátkym amatérskym filmom. Natoč audiovizuálne dielo s aktuálnou témou zo života mladých ľudí a možno naplno odštartuješ svoju kariéru. Súťažná kategória Film prezentuje krátkometrážne (približne desaťminútové) umelecké filmy študentov. Filmové diela je potrebné odovzdať do 18. apríla  v digitálnej podobe na adresu CCKV PU v Prešove, Ul. 17. novembra 15, 080 01 Prešov.

Akademický Prešov 2016 (Foto: Ivana Tomečková)
Akademický Prešov 2016 (Foto: Iva Tomečková)

Budúci učitelia sa môžu zapojiť do piatej súťažnej kategórie Hra — tvorivosť — improvizácia. Trojčlenné družstvá budú súťažiť v dvoch kolách. V prvom kole, Štylizácia do pozície učiteľ – dieťa (v pomere 2 : 1), družstvo bude riešiť situáciu na zvolenú tému (navrhovaná téma: „Mamka, nechcem čítať Dubkáčika, daj mi iPad.“). Úlohy si následne vymenia. V druhom kole družstvo predstaví animáciu neživého predmetu (hračky). Navrhovanou témou tohto kola je „No toto?!“. Prihlásiť sa môžete elektronicky do 18. apríla na mailovej adrese diana.laciakova@gmail.com.

Ars Šafarikiana

Ak rád píšeš poéziu alebo prózu, neváhaj sa zapojiť do štvrtého ročníka celoslovenskej súťaže vo vlastnej tvorbe Ars Šafarikiana. Stačí, ak do 10. júna pošleš svoje texty (tri prózy alebo päť básní) na mailovú adresu ars.safarikiana@gmail.com, a možno práve ty zažiješ nezabudnuteľný týždeň počas tvorivých dielní v Košiciach. Už teraz sa môžeš tešiť na semináre písania, rozbory vlastných textov, prednášky a besedy s autormi. Navyše, texty, ktoré vzniknú počas tvorivého týždňa od 13. do 18. júla, budú uverejnené v spoločnej zbierke.

Plagát Ars Šafarikiana (Foto: FB AŠ)
Plagát Ars Šafarikiana (Foto: FB AŠ)

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *