Kultúra

Unipo Press pozýva: Spirit Quize Night

Napätie a zábava by sa dali krájať (Foto: Facebook Spirit Quize Night)

„My vieme, že si múdra sova, my sa hádame, tak nás rozsúď,” hovorí medveď. Sova na to: Húú, húú,” a zvieratká uznanlivo tvrdia: „Hmm, fakt bude múdra, to je intelektuálny humor…” Ak aj vy ste na inteligentnú zábavu, podobne ako zvieratká z Animoterapie, máme pre vás pozvánku na podujatie, kde si môžete otestovať svoj všeobecný rozhľad a vedomosti.

Kvízové večery v reštaurácii Spirit sú už tradíciou. Nedávno však táto obľúbená kratochvíľa mnohých Prešovčanov a ľudí z okolia nášho mesta prešla vnútornou prerábkou”. Novým Quize majstrom sa v januári tohto roka stal Maty, ktorého kvízové začiatky siahajú do novembra 2013.

„Za tie roky som vytvoril už doslova tisíce otázok a odpovedí. Quize je od prvej do poslednej čiarky čisto moja záležitosť, nemám žiaden realizačný team, a preto je to o to osobnejšie.

Aktuálny plagát na dnešný Pub Quiz (Foto: Matúš Dugas)

Poďme ale po poriadku. Spirit Quize Night sú kvízové kolá v reštaurácii Spirit v Prešove. Reštaurácia sa nachádza na ulici Čapajevova 3 a pohodlne sa tam dostanete aj mestskou dopravou. Vystúpite na zastávke Poliklinika (od Vysokoškolského areálu napríklad spojom č. 2, smer Obrancov mieru).

Tam vás už bude čakať sympatický Quize majster, Maty. Študent mediálnych štúdií, ktorého môžete poznať aj z Rádia PaF, najmä vďaka jeho relácii Popoludnie s Matym.

„Quize je niečo ako forma života. Vyvíja sa. Prispôsobuje sa – a tak isto sa mením aj ja,” hovorí o svojich skúsenostiach tento moderátor, z ktorého srší dobrá nálada. Spolu s ním preto všetkých, ktorí sa chcú zabaviť, pozývame na Spirit Quize Night, ktoré sa konajú každý druhý týždeň v utorok so začiatkom o 19.00. Každé kolo je jedinečné. Tradične sa hrá o hodnotné ceny – 15 € a 10 € konzum či 3 litre zlatého moku Marianus, ktoré sami varia v reštaurácii.

Najbližšie sa vidíme už 18. apríla o 19.00. Predtým sa ale nezabudnite registrovať na facebooku. Pre podrobnejšie informácie neváhajte kontaktovať samotného kvízmajstra Matyho, ktorý vám s radosťou odpovie na všetky otázky. Na facebooku tiež nájdete vždy aktuálne informácie o najbližšom kole Spirit Quize Night.

Študentka slovenského + anglického jazyka a literatúry. Práca v rôznych médiách (rádio, webmagazíny rôzneho druhu) ju priviedli aj k štúdiu mediálnych štúdií. Momentálne učí angličtinu a slovenčinu pre cudzincov, realizuje sa v Unipo Presse a často stráca čas na zákutiach internetu so smiešnymi videami psov.