Iné Rozhovory Spravodajstvo

UNIPO odpovedá: Aký bol prvý týždeň školy?

Anketou UNIPO odpovedá vás budú sprevádzať Dominika a Henika (Foto: Daniela Dujčáková)

Začiatky bývajú ťažké a ani otvorenie nového semestra nie je výnimkou. Musíme si pomaly zvykať na ranné vstávanie a povinnosti. Dni, keď sme v posteli trávili všetok čas sledovaním seriálov a oddychovaním, sú už nenávratne preč. Leto sa skončilo a škola volá. Zisťovali sme preto, či bol prvý týždeň na univerzite ťažký a koľkokrát si študenti museli ranný budík pretočiť.

Daniela, Filozofická fakulta

Na nové tempo si pomaly začína zvykať, aj keď sa nám priznala, že v škole sa jej zatiaľ veľmi nechce byť a tešila sa najmä na kamarátov a spolužiakov. „Vstávanie mi veľký problém nerobí. Kvôli letným brigádam som musela aj  počas leta vstávať skôr, takže pre mňa to je v pohode.“

Matúš, Filozofická fakulta

„Prvý týždeň zatiaľ hodnotím veľmi kladne, keďže utorok sme mali rektorské voľno. No musím sa priznať, že ja som si ho dal na celý deň. Ale myslím si, že sa pomaly rozbieham. Aj keď je to ťažké, no treba si zvyknúť.“ Ranné vstávanie je pre neho však veľmi náročné a považuje to za hotovú katastrofu. Budík si ráno musel pretočiť až trikrát. Od ranného vstávania si odvykol, keďže cez prázdniny si spánok užíval pomerne dlho.

Matúš (Foto: Dominika Bleščáková)

Peter, Filozofická fakulta

„Prvý týždeň hodnotím zatiaľ veľmi pozitívne. Všetko bolo také spontánne a veľmi prirodzené. So vstávaním ráno som taktiež veľký problém nemal. A zatiaľ som so všetkým spokojný.“

Dominika, Filozofická fakulta

Prvý týždeň v škole zvládla v pohode, keďže po 3 rokoch štúdia si už na to zvykla. „Beriem to všetko ako samozrejmosť, no tento rok som sa prvýkrát do školy tešila. Konečne nabehnem na tento režim.“

Viktória a Janka, Fakulta humanitných a prírodných vied

Prvý týždeň bol pre nich veľmi stresujúci, keďže sú prváčky a stále hľadali miestnosti. „Školu a samotný odbor hodnotím veľmi pozitívne a lepšie, ako som čakala. Organizáciu a podávanie informácií však hodnotím dosť zle. Hlavne som dúfala, že v tom všetkom nebude taký veľký chaos.“ Rozdiel od strednej školy zatiaľ vidia len v dĺžke trvania prednášky, keďže doteraz boli zvyknuté maximálne na 45-minútovú hodinu.

UNIPO odpovedá (Foto: Henrieta Hlinková)

A ako ste prvý týždeň zvládli vy? Pochváľte sa nám v komentároch.

Henrieta Hlinková

Študentka mediálnych štúdií, ktorá sa riadi tým, že mlčanie je jednou z vlastností dokonalosti. Miluje ruže, literatúru, cyklistiku, malinový čaj a nedá dopustiť na svojich štvornohých miláčikov. Na svete nenávidí nespravodlivosť. Srdce sa jej rozbúši pri futbale a jej snom je navštíviť zápas Bayernu Mníchov. Zbožňuje atmosféru Talianska a k jej romantickej duši patrí túžba navštíviť Santorini a precestovať celý Apeninský polostrov.