Kultúra

Ulice Košíc rozžiari Biela noc

Tento víkend sa v Košiciach koná Biela noc (Foto: TASR)

Košice – Cez víkend sa v Košiciach uskutoční 14. ročník Bielej noci. Po úspešnom štarte v Bratislave sa festival presúva opäť na východ krajiny. Začiatok festivalu je v piatok 6. októbra 2023 a návštevníci si ho budú môcť užiť do nedele 8. októbra 2023. Do Košíc sú tak vítaní všetci nadšenci súčasného umenia.

Kto sa zúčastnil predošlých ročníkov, vie, že ide o nezabudnuteľnú atmosféru nočných ulíc. Návštevníci si môžu vychutnať prechádzku košickým centrom a užiť si súčasné formy umenia. Sprevádzať vás bude mapa, ktorú organizátori vzhľadom na životné prostredie odporúčajú stiahnuť z ich stránky rovno do mobilu, ale pre návštevníkov, ktorí preferujú tlačenú mapu, bude dostupná na akomkoľvek predajnom mieste BN Passu. Umelecké diela v interiéroch budú spoplatnené, a pre ich návštevu bude potrebný už spomínaný BN Pass. Ten, je však možné zakúpiť na stránke https://www.bielanoc.sk. Okrem vizuálnych umeleckých diel sa môžete tešiť na rôzne zvukové inštalácie, interaktívne objekty, koncerty či filmové projekcie.

Najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku (Foto: kosicednes.sk)

Biela noc ako najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku

Tento festival sa verejnosti snaží priblížiť nové a netradičné formy umenia. Festival vznikol v roku 2002 v Paríži, odkiaľ sa projekt rozšíril aj do miest ako New York, Los Angeles, Brusel či Neapol. Na Slovensku mal festival premiéru práve v Košiciach. Po piatich úspešných ročníkoch v metropole východu sa Biela noc presunula aj do hlavného mesta Slovenska.

Zúčastnite sa súťaže

Okrem umeleckého zážitku z diel sa môžete zapojiť aj do súťaže. Stačí že v košických uliciach nájdete svietiaceho ducha s názvom SPIRIT a odfotíte sa s ním. Fotku stačí pridať na váš Instagram, označiť @tecko_sk a @bielanoc a ste v súťaži o super ceny.

Nájdite svietiaceho ducha a vyhrajte super ceny (Foto: bielanoc.sk)

Simona Čmilová

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *