Kultúra

Vyhraj dva voľné vstupy na Talkshow Prešov

Zisti, akú spojitosť s Prešovom majú hostia talk show (Foto: FB: Talkshow Prešov)

Zapoj sa do súťaže o dva voľné vstupy na Talkshow Prešov, ktorá sa uskutoční už tento pondelok 29. septembra o 19.30 v prešovskom Encore. Ako sa môžeš zapojiť do súťaže a kto budú hostia si prečítaš nižšie.

Kto budú hostia?

Prešovčan Richard Staviarsky vyštudoval filmovú a televíznu réžiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Je autorom niekoľko krátkometrážnych študentských filmov a spolupracoval na scenároch celovečerných filmov Rinaldova cestaVeronka. Na Facebooku spravuje stránku Glupe reči, kde vytvoril charaktery, ktoré sám stvárňuje. So svojou rodinou založili produkčnú spoločnosť a vydavateľstvo Staviarsky.

Syn známeho prešovského scenáristu a spisovateľa Víťa Staviarskeho, z ľava: Víťo Staviarsky, Richard Staviarsky, Juraj Staviarsky, Marka Staviarska (Foto: FB Staviarsky)

Ďalším hosťom bude brazílsky dirigent Vinicius Kattah. Ako mladý získal tretie miesto v Medzinárodnej súťaži v dirigovaní Blue Danube 2011. Učil od známeho nemeckého dirigenta Helmuta Rillinga v Nemecku a v USA. Po štúdiu bol ako hosťujúci dirigent v Slovenskej národnej opere a v súčasnosti hosťuje v operných domoch v Európe. Sídli vo Viedni a za posledných sedem rokov spolupracoval s niekoľkými orchestrami, ktoré dirigoval vo Viedenskej štátnej opere a v koncertných sálach ako sú Musikverein, Konzerthaus, Hofburg, Schloss Schönbrunn a ďalšie. Je hlavným dirigentom v orchestri, ktorý ponúka repertoár najobľúbenejších skladieb virtuóza Johanna Straussa a v orchestri Metropolitan Kammerorchester. Založil projekt Tutti Mozart a aj opernú spoločnosť Oh!pera.

Špecializuje na hudbu W. A. Mozarta (Foto: FB Vinicius Kattah)

Šikovní súrodenci KarolínaMichal Jankivovci z Prešova, predstavia ich vlastnú módnu značku Jankiv Siblings. Tvoria dizajnové odevy s prvkami plissé, pracujú s vlastným vybavením určeným na plisovanie a plisovacími formami.  Ide o skladanie látky v rôznych smeroch, kedy na látke vznikajú rôzne textúry a objemy. Obaja študovali v Liberci, kde sa vyučili za dámskych krajčírov.

O svojej vlastnej značke snívali už počas školy (Foto: FB Jankiv Siblings)

Ako sa môžem zapojiť do súťaže?

• choď na facebookovú stránku Unipo Pressu
  • daj LIKE na tento článok
  • do komentára pod článok označ kamoša, ktorý pôjde s tebou
  • žrebujeme v pondelok  29. októbra
  • výhercu oznámime v komentároch
  • výherca bude zapísaný na guest liste pri vstupe a lístky bude mať na svoje meno

Držíme ti palce!

Nezabudni kliknúť aj na novú webovú stránku Talk show Prešov, kde si môžeš pozrieť všetky záznamy z podujatí, vidieť ich novinky a rezervovať si miesto na sedenie.

Kristína Minárová

Študujem mediálne štúdiá. Milujem knihy, filmy, múzeá, rockové koncerty a festivaly. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.