Rozhovory Šport Spravodajstvo

Vyspovedali sme kapitánov finálových tímov futbalovej miniligy

(Foto: miniligapu.sk)

Boj o titul futbalovej miniligy sa blíži! Vyspovedali sme preto kapitánov finálových družstiev  a zisťovali sme, ako sa na posledný dôležitý zápas 12. ročníka pripravujú.

TIGRI CZ: kapitán Tomáš Mačuga

Po základnej časti s dvoma prehrami ste obsadili 3. miesto. No teraz ste vo finále. Zmenili ste niečo v play – off?

„Určite nie, hráme to, čo stále. Našou najväčšou prednosťou je bojovnosť. Do každého zápasu ideme všetci na 100 %. Chlapcom som ale povedal, aby si z prehier v skupine nič nerobili. Je lepšie prehrať teraz, ako neskôr vo vyraďovacej fáze.“

Máte tajný recept na obhajcov titulu Jaščurky?

„Súpera poznáme už z predchádzajúcich ročníkov. Posilnili sa, ale to aj my. Ak však budeme všetci bojovať a hrať zodpovedne, tak na 100 % zvíťazíme.“

Jednou vetou pozvi na finále!

„4. 12. neseď doma či na inťáku,  ale príď povzbudiť svojho favorita na dvanásty ročník finálového dňa miniligy.“

JAŠČURKY- kapitán Ondrej Jakubek

Aké boli vaše ciele na začiatku 12. ročníka Futbalovej miniligy PU?

„Naším cieľom bolo baviť sa futbalom. Mužstvo sa mierne obmenilo a posilnilo sa o dvoch nových hráčov. Po triumfoch v posledných troch ročníkoch bolo pre nás dôležité obhájiť prvenstvo.“

Pokiaľ si dobre pamätám, minulý rok si bol hráč, a teraz od začiatku ročníka chytáš v bráne. Čo sa stalo?

„Pred sezónou sa nám nešťastne zranil brankár Erik Hutkay. Oslovil som iného brankára, ktorý ma však odmietol, pretože mal iné povinnosti. Tak som chalanom navrhol, že pôjdem do brány ja. Samozrejme, že si robili srandu a podpichovali ma. Nakoniec ale súhlasili. Chytal som už niekoľko zápasov, hlavne tie, kde sme prehrávali. Keď je v bráne hráč, tak vlastne hráme v kuse o jedného viac, čiže presilovku. To je obrovská výhoda. Snáď sa Erik rýchlo vylieči zo zranenia a v letnom semestri už budem opäť pôsobiť ako hráč.“

Jednou vetou pozvi na finále!

„Všetkých vás srdečne pozývam 4. 12. na multifunkčné ihrisko pri Toryse. Príďte stráviť príjemný futbalový večer spolu s nami.“

(Foto: Henrieta Hlinková)

ŠK MAŠINY: kapitán Jakub Diabelko

Ako hodnotíš 12. ročník miniligy a vaše výkony?

„12. ročník hodnotím veľmi pozitívne. Zápasy boli na dobrej úrovni. Novinkou ročníka bolo odmeňovanie najlepšieho hráča zápasu v play – off.“

Prvý zápas semifinálového duelu skončil nerozhodne. Druhý zápas ste prehrali 5 : 9. Čo bolo príčinou vašej prehry?

„Prvý zápas bol v našej réžii, keď sme vyhrávali o 3 góly, no do víťazného konca sa nám to dotiahnuť nepodarilo. V druhom zápase išlo o veľa. Chlapci z Tigrov boli lepšie pripravení ako my. Doplácali sme na individuálne chyby a na nepremenené šance,  kde sme nechali vyniknúť brankára z Tigrov. A zaslúžene tak postúpili do finále.“

Družstvo Dixieland pôsobí veľmi súdržne. Daniel Hreha v základnej časti strelil viac ako polovicu gólov svojho družstva. Čo bude platiť na tohto šikovného hráča a celý tím?

„S Dixie to bude veľmi ťažké, aj keď vieme, že majú problémy s brankárom. Nič ale netreba podceniť. My sme minulý rok tiež nemali klasického brankára a skončili sme na treťom mieste. Do zápasu pôjdeme hlavne s rešpektom a budeme sa snažiť čo najviac strieľať a hrať ako tím. Dano ukázal už minulý rok, že patrí medzi top hráčov miniligy a opäť to potvrdil. Budeme sa snažiť, aby mal čo najmenej loptu na nohe, a aby sme mu sťažili situáciu.“

Jednou vetou pozvi na finálový deň!

„Na záver by som Vás chcel pozvať 4. 12. na finálový deň so začiatkom o 17.00. Príďte povzbudiť svojich spolužiakov a kamarátov v boji o medaily.“

Vedenie DIXIELANDU

Ako by si zhodnotili 12. ročník a vaše výkony?

„Dvanásty súťažný ročník Miniligy PU hodnotíme z nášho tímového pohľadu veľmi pozitívne. Splnili sme naše ciele. Hrali sme pekný futbal a hráči podávali viac-menej stabilné výkony. Tretia sezóna od vzniku klubu nám priniesla zatiaľ historicky najlepšie umiestnenie. Od samého počiatku sme dbali na to, aby Dixieland nebol len tím v zmysle „odohrám zápas a koniec,” ale práve naopak. Budovali sme tím, ktorý pri sebe drží aj v zlých chvíľach, či už na zápase, alebo mimo neho. To sa nám maximálne podarilo, na čo sme ako partia aj patrične hrdí. Obrovskú poklonu si zaslúžia naši brankári, ktorí dokázali vykryť toľko dôležitých a nepríjemných striel, že nás to dostalo až do samotného finálového dňa. Nesmieme zabudnúť ani na výkony našich dievčat, ktoré aj napriek tomu, že hrajú vo veľkej miere len proti opačnému pohlaviu sa dokázali výborne presadzovať a v niektorých prípadoch na ihrisku aj jasne dominovať.“

V tomto ročníku ste sa zatiaľ dostali najďalej. Bolo by 3. miesto pekným ukončením pre družstvo Dixieland? Beriete to ako motiváciu do ďalších ročníkov?

„Samozrejme. Ideme si posledný zápas sezóny užiť. Zahrať si pekný futbal, no to neznamená, že neurobíme všetko preto, aby tretie miesto patrilo nám, pretože kvalita tímu je na vysokej úrovni. Motivácia je vždy. Vieme, v čom sa môžeme zlepšovať a na tom budeme do začiatku sezóny tvrdo pracovať.“

Jednou vetou pozvi na finálový deň!

„Príďte sa baviť futbalom!“

Kapitánom, vedeniu tímov a organizátorovi miniligy ďakujeme za spoluprácu.

Henrieta Hlinková

Študentka mediálnych štúdií, ktorá sa riadi tým, že mlčanie je jednou z vlastností dokonalosti. Miluje ruže, literatúru, cyklistiku, malinový čaj a nedá dopustiť na svojich štvornohých miláčikov. Na svete nenávidí nespravodlivosť. Srdce sa jej rozbúši pri futbale a jej snom je navštíviť zápas Bayernu Mníchov. Zbožňuje atmosféru Talianska a k jej romantickej duši patrí túžba navštíviť Santorini a precestovať celý Apeninský polostrov.