Divadlo Kultúra Literatúra

Začína jubilejný 55. ročník Akademického Prešova, pozvaný si aj ty!

(Foto: ff.unipo.sk/ap)

V predchádzajúcom článku sme už avizovali, že v dňoch 27.9. – 30.9. 2021 sa uskutoční umelecká súťaž amatérskej tvorivej činnosti vysokoškolákov Slovenska, známa predovšetkým ako Akademický Prešov. Teraz ti však v krátkosti prezradíme, aké prekvapenia a umelecké zážitky ťa počas nasledujúcich štyroch dní čakajú.

Počas jubilejného 55. ročníka sa môžeš tešiť nielen na amatérov, ale taktiež na inscenácie profesionálnych a poloprofesionálnych slovenských a zahraničných divadiel. Ako hostia festivalu sa predstavia COLECTIVO PRIEKOPNÍK VEVERIČKA (Slovensko/Kostarika), DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU (Česká republika), THEATRE FACES OF LOVE (Rusko) a ďalší.

Svoju umeleckú tvorbu a talent predvedú aj DIVADLO ACTOR KOŠICE, DIVADLO ŠTÚDIO TANCA BANSKÁ BYSTRICA či DIVADELNÉ ŠTÚDIO ROSART RUŽOMBEROK. Nebude chýbať ani predstavenie Študentského divadla Prešovskej univerzity a ďalších divadelných dielní.

Last minute ponuka (možno aj) pre teba

Dávame do pozornosti zajtrajšie predstavenie v Štátnom divadle Košice. V rámci programovej sekcie Vzdelávanie divadlom bude možné navštíviť inscenáciu Milada Horáková. Pre záujemcov bude zabezpečená autobusová doprava tam aj späť. Kapacita je obmedzená, preto neváhaj a napíš na presov.akademicky@gmail.com. Potom čakaj už iba spätný potvrdzujúci mail. A hotovo.

Priebeh Akademického Prešova budú spestrovať aj iné sprievodné akcie, ako napríklad literárne besedy, divadelné workshopy, rozborové semináre a Happening na Hlavnej. Samozrejme, hostí, inscenácií a samotných podujatí bude oveľa viac. Kompletný program a ponuku nájdeš nižšie. Tak šup šup, vytiahni mobil, diár a nájdi si to svoje pravé orechové, čo pohladí tvoju umeleckú dušu. Prídeš, uvidíš, zažiješ…

Kompletný program Akademického Prešova 2021 (Foto: https://www.unipo.sk/aktuality/39916/)

Ivana Šaffová

Milá a večne usmievavá študentka Turizmu, hotelierstva a kúpeľníctva, ktorá zbožňuje dlhé rozhovory pri kávičke, písanie a prechádzky v prírode. Najradšej relaxuje pri dobrej knihe či filme. Je otvorená novým príležitostiam a všetko robí naplno a najlepšie ako vie. Deň čo deň sa snaží byť stále lepším človekom.