Šport Spravodajstvo

Zeleno-bieli začali letnú prípravu

(Foto: 1fctatran.szm.com)

Pred dvoma týždňami odštartoval letnú prípravu na Fortuna ligu aj prešovský 1. FC Tatran. Sezóna 2016/2017 bola pre tím nočnou morou, ktorá sa však skončila v polovici mája. Fortunaligovú príslušnosť sa podarilo zverencom Miroslava Janteka udržať len vďaka nečakanému zimnému odstúpeniu Myjavy z ligy.

Na prvom tréningu sa trénerovi hlásil takmer rovnaký tím ako v minulej sezóne. Chýbali však Jakub Rolinc, Lukáš Kubus a Dávid Leško. Prvým dvom neboli predĺžené zmluvy a Dávid Leško sa podľa medializovaných informácií dohodol na podmienkach zmluvy s Podbrezovou, ktorej sa upísal na dva roky. Spomedzi hosťujúcich sa do prešovských radov nezaradí ani Hector Tubonemi, ktorý jarnú časť sezóny strávil v Trebišove, ktorému dopomohol k postupu do 2. ligy.

Nové tváre

S prešovským Tatranom  sa na tréningu v prvý deň letnej prípravy ukázali aj Adrián Leško a Tomáš Sedlák, ktorí prišli na skúšku z Michaloviec. Ďalej na skusy prichádza aj Roland Černák z DAC 1904 Dunajská Streda, ktorého očakávania tamojší klub nenaplnil. Z Lipian prišiel Goran ObradovičOleksij Miliutin, z exotického angažmánu v Bangladéši sa vrátil Viliam Macko.

Viliam Macko už v drese Prešova pôsobil. (Foto: noviny.sk)
Viliam Macko už v drese Prešova pôsobil (Foto: noviny.sk)
Jozef Dolný v drese Podbeskidzie Bielsko-Biala (Foto: tspodbeskidzie.pl)

Do prípravy sa zapojili aj hráči naposledy pôsobiaci v poľskej Extraklasse – Martin BaranJozef Dolný. Skúsiť a presvedčiť prišiel aj Pavol Jurčo, ktorý predtým pôsobil v Karvinej, a brankár Tomáš Gáborčík, hrajúci v Spišskej Novej Vsi.

„Čaká sa ešte na hráčov z Afriky,“ povedal na margo ďalších posíl tréner Jantek. V ich prípade ide už údajne iba o administratívne záležitosti vízového styku s ich krajinami.

Prípravné zápasy:

1. 7. Diósgyőr VTK – 1. FCT Prešov (zápas skončil v prospech domácich v pomere 4:2)
účastník najvyššej maďarskej súťaže, hrať sa bude v Miškolci o 18.00

5. 7. Perleťový pohár
Dukla Praha – 1.FCT Prešov, FC Vysočina Jihlava – 1.FCT Prešov
účastníci najvyššej českej súťaže, hrá sa v českých Žirovniciach

9. alebo 10. 7.  zápas v štádiu riešenia, snaha o odohratie stretnutia v Prešove

14. 7. 1. FCT Prešov – AEK Atény
štvrtý celok minulého ročníka gréckej ligy, v play-off si zabezpečil postup do Ligy majstrov

hrať sa bude v poľskom meste Kielce

AEK Atény (Foto: pinterest.com)

Pre študenta by mohol byť atraktívnym zápas, ktorý odohrajú zverenci trénera Janteka v termíne 9. alebo 10. júla (súper je zatiaľ neznámy, šepká sa o atraktívnom súperovi zo zahraničia) na domácom štadióne v Prešove, ktorý čakajú od jesene búracie práce, čo v konečnom dôsledku možno chápať ako rozlúčku s „deduškom“. Ostatné zápasy prešovskí futbalisti odohrajú pre oko diváka, žiaľ, mimo územia Slovenska.

Tak nám, študentom, ktorí ešte ako-tak fandia slovenskému ligovému futbalu, nezostáva nič iné než čakať na začiatok sezóny, ktorý je naplánovaný na 22. 7. 2017. Tatran odohrá svoj prvý zápas v Poprade, ktorý je prechodným domovom zeleno-bielych. Preto ak to máte do Popradu blízko, milí študenti, tak sa príďte pozrieť a podporiť farby Tatrana  klubu, ktorý je jedným z dvoch klubov reprezentujúcich ligový futbal na východe republiky. Klubu reprezentujúceho mesto, ktoré je vaším prechodným domovom.

O ďalších zaujímavostiach z kuchyne Tatrana budeme ešte informovať.

Dominik Verešpej

Študujem učiteľstvo dejepisu a slovenského jazyka a literatúry. Milujem jazdu autom, cyklistiku, výlety do prírody a cestovanie. Kultúra mi tiež nie je ľahostajná. Pasívny šport - to ja môžem.